Naprawa dziurawego dachu


Cieknący dach, dziury przez które wpada na strych śnieg, a w domu odczuwa się chłód to kiepska perspektywa w obliczu nadchodzącej jesieni i zimy. Do tego rachunki za ogrzewanie, które pochłaniają znaczną część dochodów rodziny. Sprawą pilną i konieczną okazuje się wykonanie remontu dachu.

Renowacja dachu to przede wszystkim skuteczna ochrona przed wilgocią z powietrza i opadami. Starannie wykonana hydroizolacja zapewni każdemu domowi pokrycie suche i ciepłe.
Naprawa pokrycia dachowego wymaga wymiany zepsutych, zużytych dachówek, albo nawet przełożenia części dachu. Dobre firmy dekarskie podczas renowacji naprawią każde pokrycie bez problemu. Do tego sprawdzą i poprawią stan rynien, podbitek, obróbek blacharskich. Jeśli będzie trzeba – udrożnią niesprawne otwory wentylacyjne, poprawią stare lub wymurują nowe kominy.
Podczas remontu sprawdzony zostanie stan okien – ich osadzenie, szczelność. W razie potrzeby okna można nawet wymienić na nowe.
Szczególnie wymagający klienci mogą zlecić dokładne odtworzenie wyglądu zabytkowych elementów starych dachów.
Dach po renowacji odzyska dawny kolor, świeżość. Można zamontować na nim dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników, np. zapory śniegowe.

Zobacz także jak powinna wyglądać naprawa dachu z papy wykonywana przez profesjonalistów.