Peeling węglowy – rozwiązanie dla zmęczonej cery!


Współczesna kosmetologia zna wiele sposobów na to, by pomóc osobom, które niekoniecznie są zadowolone z wyglądu swojej cery. Piękną, pełną blasku skórę możemy mieć naprawdę w każdym wieku, jednak współczesne tempo życia, niewłaściwa dieta, stres czy zbyt mała ilość snu i ruchu, często sprawiają, że nasza cera jest szara, ma widoczne zaskórniki i inne niedoskonałości – po prostu wygląda niezdrowo. Jednym z nieinwazyjnych, szybkich i bezbolesnych sposobów na poprawę jej stanu może być właśnie peeling węglowy.
Metoda ta dużą popularność zdobyła dzięki gwiazdom czerwonego dywanu, które przyznały się do jej stosowania przed szczególnie ważnymi okazjami, takimi jak gale czy koncerty, na których konieczny jest nieskazitelny wygląd. Obecnie wiele profesjonalnych gabinetów kosmetologicznych w naszym kraju ma w swojej ofercie peeling węglowy, dlatego metoda ta dostępna jest dla szerszego, niż jeszcze kilka lat temu, grona odbiorców.
Jakie są wskazania do wykonania takiego peelingu? Tak jak już wcześniej wspomniano, jest to chęć nadania skórze blasku i zdrowego, promiennego wyglądu, a także potrzeba zmniejszenie wydzielania sebum, zwężenia porów czy poprawy elastyczności i jędrności naskórka. Widzimy więc, że taka seria zabiegów sprawdzi się zarówno dla osób z dojrzałą skórą, jak i tych chcących wspomóc się w walce z trądzikiem czy częstymi wypryskami. Ten hollywoodzki hit stosować można nie tylko na skórę twarzy, ale również na dekolt, plecy czy szyję.
Dzisiaj kosmetologia bardzo często wykorzystuje zabiegi z użyciem lasera i właśnie do tej grupy zaliczyć należy tego typu peelingi węglowe. Jedna sesja trwa od około trzydziestu do sześćdziesięciu minut i składa się z trzech podstawowych etapów:
– oczyszczenie i odpowiednie zabezpieczenie skóry;
– aplikacja kremu węglowego;
– zabieg z użyciem lasera, który uaktywnia cząsteczki węgla na skórze.
Na koniec skóra zostaje oczywiście oczyszczona, a my możemy cieszyć się jej niezwykłą gładkością, delikatnością oraz blaskiem. Efekt widoczny jest już po kilku dniach, po zabiegu należy pamiętać jednak o tym, by nie opalać skóry i stosować kremy z odpowiednim filtrem UV.

Sprawdź również: izabelacytrowska.pl