Testy kamerą termowizyjną


Źródła wilgotności w ścianach i na ścianach można zbadać urządzeniem termowizyjnym. Jest to sposób na badanie, które wspomoże określić sposoby ochrony przed wilgocią materiałów budowlanych. Testy termowizyjne obejmują też sprawdzenie wydajności zabezpieczeń przed niepowołaną stratą ciepła, w instalacji centralnego ogrzewania. Nieszczelności, które można określić dzięki takiemu badaniu będą rozwiązaniem problemu, a samo uszczelnienie polepszy termo odporność nieruchomości.

Zakres badań termowizyjnych

Budynki, które są energooszczędne są sprawdzane kamerami termowizyjnymi w celu znalezienia źródeł zawilgocenia. Zastosowanie tych urządzeń pomaga określić i naprawić błędy w instalacji. Wykrycie nieszczelności, podsunie sposób na uszczelnienie instalacji.

W budownictwie i energetyce określanie termoczułych elementów nieruchomości umożliwia – badanie kamerą termowizyjną. Uchronienie materiałów budowlanych przed skutkami zawilgoceń, powoduje ochronę kapitału przez zmniejszenie kosztów przed ich zepsuciem przez wilgoć. Sprawdzenie stolarki okiennej pod wpływem wydostawania się dużej ilości ciepła i ustalenia powodów występowania grzybów i pleśni, spowoduje zmniejszenie kosztów utrzymania systemu. A samo badanie termowizyjne takiego systemu zwróci się, przez uszczelnienie problematycznych miejsc.

Podczas budowy lub modernizacji nieruchomości – inwestor, zadaje sobie pytania:

  • czy instalacje w danej nieruchomości spełniają warunki użytkowania?,
  • czy system ogrzewania i wentylacji jest odpowiednio zainstalowany?,
  • jak dużo ciepłego powietrza ucieka z systemu?,
  • czy prawidłowo jest położona izolacja fundamentów?

Usterki w uszczelnieniu instalacji

Można je w łatwy sposób określić przez badanie kamerą termowizyjną. Samo ocieplenie wełną dachu i uszczelnienie wrażliwych miejsc może spowodować wystarczający powód, wydostawania się ciepłego powietrza przez szpary w ociepleniu. Ustalenie miejsca utraty ciepła z instalacji i zregenerowanie jego, spowoduje – stworzenie bardziej energooszczędnej nieruchomości. Użytkowanie samej kamery termowizyjnej nie musi być stosowane przez specjalistów, w dzisiejszych czasach, każdy może jej użyć, ale gdy jest stosowana przez fachowca z tej dziedziny – więcej informacji można uzyskać.

Szukasz dodatkowych informacji? Sprawdź: https://term-os.pl/